Νέα παρέμβαση πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Βελανιδιάς, όπου αποκαταστάθηκε η κατεστραμμένη ενδοποτάμια διάβαση, αλλά και καθαρίστηκε η κοίτη του ρέματος Βελανιδιάς. Τα παραπάνω πραγματοποιήθηκαν με εργολαβία της Π.Ε. Αργολίδας.
Σημειώνεται ότι, η εν λόγω ενδοποτάμια γέφυρα, είχε καταστραφεί από τη θεομηνία “Ζορμπάς”, ενώ μέσω αυτής εξυπηρετείται μεγάλος αριθμός κατοίκων, αγροτών και εργαζομένων.
![gefyra velanidias 12042021 1](https://www.ppel.gov.gr/wp-content/uploads/2021/04/gefyra-velanidias-12042021-1.jpg)
Αποκατάσταση ενδοποτάμιας γέφυρας στη Βελανιδιά
Χρόνος ανάγνωσης:
Μοιραστείτε
το άρθρο
το άρθρο
Facebook
Twitter
LinkedIn